Ale si tu žijeme

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Vojna Maďarsko versus Európska komisia pokračuje. Najnovšie maďarská vláda spustila kampaň zameranú proti predsedovi Európskej komisie Jean-Claude Junckerovi a maďarskému finančníkovi Georgovi Sorosovi. Obviňuje v nej Brusel z presadzovania migračnej politiky, ktorá ohrozuje bezpečnosť Maďarska.

Maďarská vláda svoju novú verejnú kampaň označuje za informačnú, prichádza s ňou však v čase blížiacich sa volieb do Európskeho parlamentu.

Európska komisia kampaň maďarskej vlády odsúdila ako šialenú konšpiračnú teóriu a informácie v nej obsiahnuté považuje za fake news. „Európska komisia pod vedením predsedu Junckera sa snaží s dezinformáciami a fake news bojovať. Tento prípad nie je výnimkou, „povedal portálu Politico hovorca Európskej komisie Margaritis Schinas.

Maďarsko to ale berie per partes a do tanca vyzvalo aj švédsky kabinet. Švédska ministerka sociálnych vecí sa totiž po oznámení maďarskej vlády o spustení program na ochranu rodiny a podporu pôrodnosti vyjadrila, že chcú zo žien urobiť sexuálne otrokyne. Maďarský minister zahraničia je kulantne a zaobalene odpovedal, že je tupka. A tak si následne popozývali veľvyslancov aby im tlmočili svoju nespokojnosť s postojom ich domovských reprezentácií.

A potom že v tej únii nie je veselo.

Celý článok o kampani proti Junckerovi

Celý článok o spore Maďarsko vs. Švédsko