Hodnoty

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Populárny spisovateľ Jozef Banáš vo videu na Facebooku vyjadril svoj názor, čo je podľa neho potrebné urobiť, aby Slovensko napredovalo správnym smerom. Banáš vysvetlil, že hoci sleduje predvolebné diskusie politikov, no stále je z nich podľa vlastných slov smutnejší. „Problém Slovenska zatiaľ ani jeden z nich nepomenoval,“ miení autor mnohých bestsellrov.

„Dokonca ani jeden novinár nepoložil otázku, na to, čo túto krajinu kvári. Riešia DPH-čky, daňové úniky, HDP, dôchodky, platy učiteľov a lekárov, úniky mladých ľudí za hranice, ale nikto nerieši čo je podstatné a to nie je ekonomika, ale to je morálka,“ upozornil.

Podľa Banáša korupcia, či daňové úniky a všetky podobné problémy pramenia z morálky. „Pokiaľ nezmením naše hodnoty, tak môžeme mať sto nových premiérov, môžeme mať tisíc prezidentiek, nič sa tu nezmení.“

„Išiel som z demonštrácie Za slušné Slovensko, chvalabohu, že bola, študenti po nej nasadli do električky, všetci si zobrali svoje mobily, babička sa drží tyče, a ani jeden z tých, ktorí sú za slušné Slovensko ju nepustí sadnúť… Čiže ak nezmeníme hodnoty, tak sa tu nič nezmení,“ zopakoval Banáš.

Celý komentár