Hoďte po ňom sankciami

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton vyhlásil, že Spojené štáty podnikajú ofenzívne kybernetické operácie proti Rusku a ďalším štátom. Má sa jednať o pomstu za ich miešanie sa do amerických záležitostí.

Bolton svoje vyhlásenie uskutočnil na konferencii vo Washingtone. Bolton uviedol, že minuloročné rozhodnutie zrušiť obmedzenia na ofenzívne operácie v kybernetickom priestore bolo signálom americkým nepriateľom.

“Jeho cieľom je povedať Rusku alebo komukoľvek inému, kto proti nám podniká kybernetické operácie: Zaplatíte za to, ak zistíme, že ste to urobili. Budeme vám spôsobovať straty, kým vám nedôjde, že používanie kybernetických (pozn. útokov) sa vám neoplatí,” povedal Bolton.

Tieto vyhlásenia sú zaujímavé v súvislosti s rokovaním amerického ministra zahraničia Mikea Pompea s americkými židovskými predákmi. Pompeo totiž vyhlásil, že USA nedopustia, aby sa britský premiérom stal líder labouristov Jeremy Corbyn. Ako upozornila česká novinárka Tereza Spencerová – “Americký minister zahraničia hrozí priamym zásahom do britskej vnútornej politiky, nieto rovno do “demokratického procesu“, a okrem niekoľkých britských novín o tom “svet“ mlčí… Fascinujúce, ten náš svet,” poznamenala Spencerová.

Celý článok – Bolton

Celý článok – Pompeo