Kam nás privedú 5G siete

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Určite ste zaregistrovali kroky Američanov proti čínskej technologickej spoločnosti Huawei, od zatknutia dcéry zakladateľa spoločnosti až po nátlak na štáty celého sveta, aby sa výrobkom tejto firmy oblúkom vyhli. Hovorí sa o špionáži a podobne, ale v princípe, ako vždy, ide zasa len a len o kšeft. Huawei je totiž obrovským konkurentom Američanov pri zavádzaní 5G sietí. Len pre predstavu – ak sa vám dnes zdá, že to s vežami s vysielačmi na pokrytie územia mobilným signálom nie je v poriadku a ste znepokojení takzvaným elektrosmogom z týchto a podobných žiaričov, pripravte sa, že ich bude viac. Oveľa, oveľa viac, rádovo môžeme hovoriť o náraste krát 10 až krát 100. Ak v amerických mestách bolo v roku 2016 zhruba 300 tisíc žiaričov, 5G sieť ich bude vyžadovať milióny. Áno, signál bude všade, internet bude neuveriteľne rýchly, super.

Ale – alarmisti vrátane vedeckej komunity upozorňujú, že technológia 5G predstavuje riziko pre všetok život na planéte – ľudí, zvieratá, hmyz a rastliny. Je zrejmé, že ľudské zárodky a deti patria medzi najzraniteľnejších členov ľudskej populácie. Dokonca ešte pred zavádzaním siete 5G švédski vedci dospeli k záveru, že „deti sú skutočne oveľa citlivejšie voči účinkom elektromagnetického poľa na mikrovlnných frekvenciách“, a uviedli, že deti, ktoré začali pravidelne používať „bezdrôtové alebo mobilné telefóny pred dosiahnutím veku 20 rokov“, majú štvornásobne väčšie riziko nádoru mozgu.

Informátorka OSN uviedla: „Prvotná reakcia ľudí na myšlienku, že by technológia 5G mohla byť existenčnou hrozbou pre všetok život na Zemi, je zvyčajne nedôvera a / alebo nezhoda v názoroch. Akonáhle však preskúmajú fakty, ich druhou reakciou je často zdesenie.

Celý článok