Vojská USA a NATO v mafiou riadenom Kosove sú hrozbou pre bezpečnosť Európy

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Koncom mája špeciálne jednotky kosovskej polície podnikli raziu na Srbmi obývanom severe krajiny v okolí Mitrovice. Počas operácie, oficiálne zameranej proti organizovanému zločinu, zatkli 28 osôb – 19 policajtov a deväť civilistov.

Podľa bruselskej dohody z roku 2013 by pritom Priština nemala na Srbmi obývaný sever Kosova posielať svoje bezpečnostné sily. Západ mlčí a na porušovanie tejto dohody nijako nereaguje. „Ak EÚ nie je schopná zaručiť dodržiavanie dohody, na ktorej sa zúčastnila, tak tá dohoda už nemá nijakú právnu silu,“ vraví srbský prezident Aleksandar Vučič.

Kosovo nie je nezávislý štát. Stvoril ho Washington, ktorý ho zároveň plne kontroluje. Práve tu stojí Camp Bondsteel, druhá najväčšia americká základňa v Európe.Technicky vyspelý komplex zaberá 360-tisíc štvorcových metrov a tvorí ho zhruba tristo objektov a 11 strážnych veží.

Washington pritom nesporne vie, že vysokí kosovskí predstavitelia aj obe veľké miestne politické strany sú v skutočnosti súčasťou štruktúr organizovaného zločinu. Hashim Thaci, stojaci na čele štátu už dve desaťročia, je bývalý vodca UCK, v skutočnosti teroristickej organizácie, ktorú podporovala CIA a počas vojny v regióne aj NATO. Ale ako to býva, čo inde vadí, tu je úplne v poriadku.

Celý článok